Технічне моделювання з деталей конструктора “Школяр” та інших технічних конструкторів. Модель свердлильного верстата
УРОК 23
Тема. Технічне моделювання з деталей конструктора “Школяр” та інших технічних конструкторів. Модель свердлильного верстата
Мета: розповісти, ознайомити з роботою та будовою свердлильного верстата; розвивати кмітливість, винахідливість; виховувати повагу до людей різних спеціальностей.
Обладнання: технічний конструктор, інструменти технічного конструктора.
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів класу
II. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда з учнями
– Пригадайте, що таке конструювання?
(Конструювання
– Люди, які займаються конструюванням нових автомобілів, космічних апаратів та багатьох інших виробів, називаються конструкторами.
– Що вам відомо про людей цієї професії?
2. Повідомлення теми і мети уроку
– Сьогодні кожен із нас спробує бути конструктором. Мета уроку – виготовити свердлильний верстат.
– Де його можна використовувати?
– На всіх потужних заводах та навіть у кожному господарстві він не буде зайвим.
Ним висвердлюють дірки різних розмірів та в різних матеріалах.
3.
– Перед тим, як ви розпочнете роботу, пригадайте, які інструменти для цього потрібні? (Планка, кутник, гайка, гвинт, викрутка, гайковий ключ, шини, вісь, диск, шпилька)
– Покажіть їх.
4. Фізкультхвилинка
5. Послідовність виконання роботи
1) Добирання потрібних матеріалів, запчастин.
2) Складання їх у певній послідовності.
6. Індивідуальна робота учнів
7. Демонстрація готового виробу. Оцінювання за ” шкалою оцінювання”
III. Підсумок уроку
– Сподобалось вам бути конструктором?
– Хто мріє опанувати цю професію?
– Чому?
– На наступний урок вам потрібно підготувати конструктор.
Інформація для вчителя
ЗНАЙОМСЯ: ПРОФЕСІЇ ДАВНІ ТА НОВІ
ГЕОЛОГ
Михайлов В. A. Mento et maleo (Молотком і розумом) // Країна знань. – 2005. – № 6. – С. 28-31.
У статті йдеться про професію геолога та геологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який займається підготовкою цих фахівців.
Геологів уважають романтиками, які кочують по країнах і континентах. Проте автор статті справедливо зауважує, що в цій професії присутня не тільки романтика, а й “робота, робота важка, виснажлива, але улюблена і цікава”. Геологи розв’язують багато важливих завдань: “вивчення нашої планети, її будови і розвитку, її природних і мінеральних багатств, які можна використовувати на благо нашого суспільства”.
Підготовку фахівців здійснюють на геологічному факультеті Київського національного університету за спеціальностями: геологія, геохімія і мінералогія, гідрогеологія, геофізика. У подальших планах факультету – відкриття нових спеціальностей (спеціалізацій): економічна геологія, геоінформатика. Автор детально розповідає про всі кафедри факультету та цікаве й змістовне навчання студентів.
(Продовження – див. урок 24.)