УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ “ДІЄПРИКМЕТНИК”
§ 26. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ “ДІЄПРИКМЕТНИК”
Вправа 260
I. А поза тином, вибитим вітрами, жили шляхи і села, і міста.
У поданому реченні треба поставити розділові знаки при дієприкметниковому звороті та при однорідних членах речення.
(Просте, двоскладне, поширене, повне, ускладнене дієприкметниковим зворотом вибитим вітрами та однорідними підметами шляхи і села, і міста; розповідне, неокличне).
Вправа 261
Вправа 262
III. Вкрита – дієприкм., п. ф. вкритий, пас., мин. ч., докон. в., ж. р., одн., Н. в., означ.
Не скльований – дієприкм., п. ф. не скльований, пас., мин. ч., докон. в., ч. р., одн., З. в., означ.
Вправа 263
1. У гущавині гілля дуба з’явилася Небачена (дієприкметник пишемо з не ралом, бо немає пояснювального слова ) досі істота (А. Давидов). 2. Для людей настало нове, ще Незнане(дієприкметник пишемо з не окремо, бо є пояснювальне слово) раніше життя. 3. Велика хата, Вкрита соломою, притулилася біля яру (Г. Тютюнник). 4. Мотря помітила на кущі калини червоний кетяг, не скльований (дієприкметник пишемо з не окремо,
III. Небачена – дієприкметник, п. ф. небачений, пасивний, минулого часу, недоконаного виду, ужитий в однині, у жіночому роді, у знахідному відмінку. У реченні є означенням.
Не скльований – дієприкметник, п. ф. не скльований, пасивний, минулого часу, докопаного виду, ужитий в однині, у чоловічому роді, у знахідному відмінку. У реченні є означенням.
ГОТУЄМОСЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ.
ТЕСТ
1В, 2Б, 3Г, 4А, 5Г, 6-1В, 2Г, 3А, 4Б; 7Б, 8Б, 9В
1. Після обговорення залишилися не з’ясовані ніким питання. На засіданні лектор наголосила на не спростованих досі фактах. На столі лежала ще не закінчена праця автора.