ВЧИМОСЯ ВІДПОВІДАТИ НА ЗАПИТАННЯ
Мета: вчити учнів відповідати на запитання; розвивати зв’язне мовлення; розширювати словниковий запас; виховувати організованість, любов до школи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Повідомлення теми та мети уроку
2. Мовні ігри
1) Гра “І читаємо, і рахуємо”.
Учитель читає слова, а учні за допомогою карток з цифрами показують, скільки звуків і букв у цьому слові.
2) Гра “Слова-загадки”.
Учитель пише на дошці першу букву, наприклад Л, і пропонує дітям відгадати, яке слово
3. Гра “Склади слова з розсипаних складів”
МИ | ВА | ТО |
МА | ЛО | КИ |
МІС | МО | КО |
4. Повторення правил сидіння за партою під час письма
5. Закріплення навичок письма вивчених букв
Письмо малих букв з прямою лінією,
6. Словникова робота
Виразно, влітку.
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 11)
1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ
Завдання 1
– Напишіть каліграфічно:
Ш ш шк школа школяр
Ми школярі-першокласники.
2. Пропедевтика української мови
Завдання 2. Робота в парах
– Пограйте в гру “Моє запитання – твоя відповідь”. Поставте одне одному запитання і дайте відповідь.
3. Виконання письмових вправ
Завдання 3
– Прочитайте слова і поміркуйте, які з цих предметів не потрібні школяреві для навчання.
– А що учень візьме до школи?
– Продовжте речення і запишіть у зошит:
Я покладу в портфель…, …, …
4. Читання й обговорення вірша Н. Кир’ян “Миколка-першокласник”
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М’яч, перо, граблі, подушку,
На обід м’яку пампушку,
Двох ведмедиків, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук, і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще й стільця, стола, і парту,
І географічну карту,
Трактора, машинку, мило –
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думку:
“Чи усе поклав у сумку?”
Фізкультхвилинка
IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва діяльність
Учитель вивішує на дошці сюжетні малюнки за темою “Школа”. З’ясовує з дітьми, як називають дітей, які ходять до школи, що роблять діти у школі. Діти розповідають, хто чим займається на малюнку. Складають речення і записують їх у зошит.
2. Письмо під диктовку речень
У лісі гарний кущ. Червоні ягоди лікувальні. Це шипшина.
3. Списування з друкованого шрифту
“Післябуквар” (с. 10), загадка про Буквар (№ 2).
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чого навчалися на уроці?
– Яке завдання сподобалося найбільше?