Надбавки до пенсій

Надбавки до пенсій – щомісячні додаткові виплати, які нараховуються до пенсій за віком та у разі інвалідності, у тому числі обчислених у мінімальному розмірі. Н. д. п. за віком встановлюються непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї,- на кожного непрацездатного члена сім’ї у розмірі соціальної пенсії, передбаченої для відповідної категорії непрацездатних; одиноким пенсіонерам, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду,- на догляд за ними призначається надбавка

у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком. До пенсії у разі інвалідності встановлюються такі надбавки: непрацюючим інвалідам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї,- на кожного непрацездатного члена сім’ї у розмірі соціальної пенсії, передбаченої для відповідної категорії непрацездатних; інвалідам І групи, одиноким інвалідам II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, а також одиноким інвалідам III групи, які досягли пенсійного віку,- на догляд за ними в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком. Надбавки можуть нараховуватися одночасно.
Надбавки не нараховуються на тих членів сім’ї, які одержують трудову або соціальну пенсію. За наявності в сім’ї двох або більше непрацюючих пенсіонерів кожний непрацездатний член сім’ї, який перебуває на їхньому спільному утриманні, враховується для нарахування надбавки за їхнім вибором (ст. ст. 21, 33, 76 Закону України “Про пенсійне забезпечення”).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Надбавки до пенсій - Довідник з правознавства