Повторення вивченого матеріалу. Музична вікторина

7 КЛАС

Тема 2. Композиція музичного твору

Урок 34

Тема уроку. Повторення вивченого матеріалу. Музична вікторина

Мета уроку: повторити та закріпити вивчений матеріал на вправах; розвивати вокально-хорові навички та ладо-тональний слух; виховувати інтерес до музичного мистецтва.

Тип уроку: узагальнюючий.

Обладнання: магнітофон, форгепіано, аудіо-записи, портрети композиторів.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми уроку.

II. Розспівування.

Повторення вивченого матеріалу. Музична вікторина

src="/files1/image235_35.jpg" class=""/>

III. Спів вправ.

1. Виконайте вокальну вправу та допишіть до неї ритмічний супровід.

Повторення вивченого матеріалу. Музична вікторина

2. Виконайте вокально-ритмічну вправу. (Ділю клас на дві групи, а потім навпаки: та група, що сольфеджувала, відтворює ритм, а друга сольфеджує).

Повторення вивченого матеріалу. Музична вікторина

IV. Повторення вивчених пісень.

“Шкільний корабель” Г. Струве

“Гей, ви, козаченьки” Г. Татарченка

“Розпустили кучері дівчата” українська народна пісня

“Чорнобривці” В. Верменнча.

“Водограй” В. Івасюка

V. Розгадування кросвордів.

Знаки альтерації

src="/files1/image238_34.jpg" class=""/>

Засоби музичної виразності

Повторення вивченого матеріалу. Музична вікторина

Відповіді: дієз, бекар, бемопь. 2. Лад. темп, тембр, штрихи, регістр, динаміка.

VI. Музична вікторина.

– Протягом семестру ви ознайомилися з творчістю багатьох композиторів, які у своїх творах передали думки, почуття, переживання, створивши певні музичні образи. Кожен композитор для втілення свого задуму використовує такі художні засоби, які дають змогу зробити його витвір мистецтва доступним і зрозумілим. Створюючи музичний твір, композитор обирає композиційний план (форму).

1. На дошці ви бачите портрети композиторів та назви творів, які ми послухали. Чим масштабніший твір, багатший за образним змістом, тим складніший за поєднанням форм, що його утворюють.

А) М. Глінка. Увертюра До опери “Руслан і Людмила”;

Б) Дж. Россіні. Увертюра до опери “Севільський цирульник”;

В) Л. ван Бетховен. Увертюра “Егмонт”.

– В чому їхня подібність і чим вони відрізняються?

– В якій формі написані ці твори?

2. а) В. Моцарт. Симфонія № 40;

Б) Л. Ревуцький. Симфонія № 2

– У якій формі написані симфонії?

– Як називаються розділи в сонатній формі?

– Чим відрізняється симфонія від увертюри?

3. Композитори, які писали про Ромео і Джульєтту.

ЬСКЧАОЙВКЙИ

РОКФ’ПЄОВ

VII. Підсумок уроку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Повторення вивченого матеріалу. Музична вікторина - Плани-конспекти уроків по музиці
« 
 »