ЩО КОРИСНО ЇСТИ

Мета: скласти правила раціонального харчування; розвивати в учнів уміння встановлювати взаємозв’язок продуктів харчування і здоров’я травної системи; виховувати відповідальне ставлення до свого здоров’я;

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Фронтальне опитування

– Що називається травленням?

– Розкажіть казку про пригоди бутербродика в організмі людини.

– Як вплине на організм хвороба якогось із органів травлення?

– Поясніть, для чого потрібно піклуватися про

свої зуби.

– Роздивіться фотографію на с. 151 і доведіть, що ця дівчинка піклується про своє здоров’я.

2. Робота в групах

– Доповніть схему “Система травлення”.

СИСТЕМА ТРАВЛЕННЯ

ЩО КОРИСНО ЇСТИ

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила здорового харчування.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 152-154)

– Пригадайте! Для чого організму потрібні поживні речовини, що їх отримують із їжі? Які харчові продукти вам відомі?

Робота в парах

– Роздивіться малюнки на с. 52. Назвіть спочатку продукти рослинного

походження, а потім – тваринного.

– Запам’ятайте! Харчові продукти мають рослинне і тваринне походження.

– Які харчові продукти рослинного походження люди вживають в їжу?

– Які харчові продукти тваринного походження люди вживають в їжу?

– Яким є повноцінне харчування?

– З їжею людина отримує необхідні організму поживні речовини. Які це речовини?

Білки – речовини, які вважають основним “будівельним матеріалом” для тіла людини. Особливо потрібні білки дітям, бо їхній організм росте і розвивається. Білки містяться в багатьох продуктах харчування: у сирі, яйцях, м’ясі, рибі, горосі, квасолі.

Жири забезпечують організм енергією, їх також уважають “будівельним матеріалом” тіла. Джерелом жирів є масло, олія, сметана, сало.

Вуглеводи – головне джерело енергії для нашого організму. Це цукор і крохмаль. Вуглеводів багато у хлібі, крупах, картоплі, макаронах, кондитерських виробах, фруктах.

Вітаміни необхідні для збереження і зміцнення здоров’я. їх багато в овочах і фруктах.

– Що підкреслила пані Калина Пігулко?

Робота в групах

– Сформулюйте висновки щодо правил повноцінного харчування.

– Як правильно харчуватися?

– Їжа повинна бути різноманітною, щоб організм отримував усі потрібні для життя речовини.

Їсти потрібно в один і той самий час, повільно, не поспішаючи, ретельно пережовуючи їжу.

Уранці, перед уроками в школі обов’язково снідай. У голодної дитини на уроці може боліти голова, буде поганою увага, низькою – працездатність.

Вечеряй за дві години до сну. Не переїдай.

Дуже важливо дотримувати гігієни харчування. Перед їжею слід обов’язково ретельно мити руки, щоб не занести в організм хвороботворні бактерії та яйця глистів.

Без здорових зубів не може бути нормального травлення. Тому за зубами треба ретельно доглядати. Після їжі полоскати рот теплою водою. Двічі на день, уранці і ввечері, перед сном, треба чистити зуби зубною пастою.

– Запам’ятайте! Їжа, що вживається без апетиту, перетравлюється й засвоюється гірше.

– Роздивіться харчові картини Карла Уорнера і назвіть продукти рослинного походження, зображені на них.

Висновки

– 3 продуктами харчування людина отримує поживні речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни.

– Щоб бути здоровим, важливо правильно харчуватися, дотримувати гігієни харчування.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Дослідницький практикум

Раціон здорового харчування

Розгляньте трикутник здорового харчування на с. 154. Складіть для школяра меню обіду з корисних страв. При цьому враховуйте, що страви мають містити різні поживні речовини (білки, жири, вуглеводи, вітаміни) рослинного і тваринного походження.

2. Робота в групах

– Чи правильно вчинив хлопчик, який з’їв на обід: кашу з цукром, какао з солодкою булочкою, шматок торта, шоколадку.

– Що б ви порадили цьому хлопчикові?

3. Вікторина (додаток)

– Речовина, без якої людина помирає через 2-3 дні. (Вода)

– Поживна речовина, необхідна для росту організму, міститься в м’ясі, рибі, сирі. (Білки)

– Продукт тваринного походження, необхідний у великій кількості грудним дітям. (Молоко)

– Орган травлення у вигляді трубки, який сполучає рот і шлунок. (Стравохід)

– Інструмент, що допомагає людям піклуватися про зуби. (Зубна щітка)

– Сусідка шлунку, але живе праворуч від нього. (Печінка)

– Сильна нестача їжі, що відчувається людиною. (Голод)

– Бажання їсти. (Апетит)

– Орган, у якому їжа починає перетравлюватися. (Шлунок)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу на с. 154.

– Які поживні речовини людина отримує з їжею?

– Яких правил харчування слід дотримувати, щоб бути здоровим?

– Розкажіть, як ви дотримуєте гігієни харчування.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 152-154.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЩО КОРИСНО ЇСТИ - Плани-конспекти уроків по натурології