Вовняні тканини для суконь

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

ТКАНИНИ ДЛЯ СУКОНЬ ТА СОРОЧОК

Вовняні тканини для суконь

Вовняні тканини для суконь за структурою пряжі поділяються на камвольні та тонкосуконні.

Камвольні тканини виробляють з однониткової пряжі лінійної щільності 15-31 текс або скрученої пряжі лінійної щільності 15 текс х 2-31 текс х 2; простими, дрібно – та великовізерунковими переплетеннями; різними за колористичним оформленням але частіше гладкофарбованими, строкатими та меланжевими, деякі

види – надрукованими; щільністю 50-80%, поверхневою щільністю 150-250 г/м2; шириною 142 та 152 см.

Чистововняні тканини – це пружні, еластичні тканини: класичні платтєві крепи (тканини крепових переплетень з пряжі підвищеного кручення) з матовою дрібнозернистою поверхнею; жакардові гладкофарбовані тканини зі складними ткацькими візерунками геометричного, рослинного та орнаментального характеру; тканини комбінованих переплетень з рельєфними ткацькими візерунками; м’які саржі з надрукованими малюнками або гладкофарбовані. Новий асортимент включає мало-щільні тканини дрібновізерунчастих переплетень з металевими

та металізованими нитками, тканини з використанням армованої пряжі з сердечником – металізованою ниткою.

Напіввовняні тканини переважають в асортименті платтєвих вовняних тканин. їх виробляють зі змішанововняної пряжі, яка може містить 20-58% лавсану, 22-78% віскози, 30-50% нітрону, а також з трьохкомпонентної змішаної пряжі: Шрс+Віс+Лс; Шрс+Віс+Нітр. Тканини з нітроном – м’які, еластичні, за зовнішнім видом та властивостями нагадують чистововняні.

Напіввовняні тканини дуже різноманітні за структурою, забарвленням, оздобленням. Для виготовлення тканин використовують комплексні хімічні нитки, профільовані та металеві нитки, фасонну пряжу. Класичні тканини – кашеміри та шотландки.

Кашеміри – гладкофарбовані рівнощільні тканини саржевого переплетення з вовняно-лавсанової пряжі, які використовують для виготовлення шкільної форми.

Шотландки – це строкаті тканини в клітинку саржевого або полотняного переплетеннь, використовують для шкільної форми, повсякденних суконь та спідниць.

Тонкосуконні тканини виробляють переважно напіввовняними (змішаними) з апаратної пряжі низької лінійної щільності. Тканини більш товсті, важкі та пушисті, ніж камвольні мають начісний ворс на поверхні.

Чистововняні тканини представлені гладкофарбованими або меланжевими м’якими тканинами типу фланелей.

Напіввовняні тканини містять 26-86% вовни, вони різноманітні за структурою та забарвленням. Іх виробляють простими, дрібно – та великовізерунковими переплетеннями. Асортимент включає меланжеві тканини з ефектом сивого волосся, грубі рогожки, довговорсові тканини, тканини з добавленням кролячого або козячого пуху, м’які гладкофарбовані фланелі.

Вовняні тканини для суконь рекомендується піддавати хімічній чистці. При ВТО тканин необхідно враховувати наявність в них хімічних волокон. При сильному зволоженні та температурі 140°С на тканинах з лавсаном (які не пройшли термофіксацію) можливе виникнення жорстких плям, які не усуваються.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вовняні тканини для суконь - Матеріалознавство