Контрольна робота з мовної теми “Числівник. Займенник”
Тема. Контрольна робота з мовної теми “Числівник. Займенник”.
Мета. Перевірити знання і рівень сформованості вмінь, набутих під час опрацювання розділів “Числівник”, “Займенник”.
Обладнання: картки-завдання.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Виконання контрольної роботи з теми.
Варіант 1
Вибери правильну відповідь і підкресли її або познач (1-4).
1. Числівники – це слова, що означають:
А) назву предмета;
Б) ознаку предмета;
В) кількість предметів або їх порядок при лічбі.
2. Числівники
А) хто? що?
Б) скільки? який? котрий?
В) коли? як? де?
3. У реченні особові займенники вживаються замість:
А) іменників;
Б) прикметників;
В) дієслів.
4. Познач рядок з особовими займенниками.
А) Суничка, вона, два, крила;
Б) я, ти, вони, він, вона, ви;
В) воно, хлоп’я, один, ми.
5. Запиши вираз словами, уживаючи прийменник від.
60 – 5 = 55
6. Прочитай вірш. Підкресли особові займенники. Визнач і надпиши їх особу.
Нам гарно й весело рости,
Ми дружим – я і ти.
І скрізь, по нашій всій землі,
У нас живуть брати.
М. Пригара
7. Займенник я зміни за питаннями
Кого?
Кому?
Ким?
На кому?
8. Побудуй і запиши за наданою схемою речення так, щоб підмет і другорядний член виражалися займенниками.
Варіант 2
Вибери правильну відповідь і підкресли її або познач (1-4).
1. Займенник – це:
А) частина мови, що вказує на предмет, але не називає його;
Б) частина мови, яка називає предмет;
В) службове слово.
2. Займенники з прийменниками пишуться:
А) разом;
Б) через дефіс;
В) окремо.
3. У якому рядку записані числівники, що відповідають на питання котрий??
А) Тридцять, сьомий, вісім;
Б) третій, чотирнадцятий, десятий;
В) сорок, п’ять, одинадцять.
4. У якому рядку всі числівники записані правильно?
А) Вісімдесят, шістсот, одинацять;
Б) вісімдесять, шіссот, одинадцять;
В) вісімдесят, шістсот, одинадцять.
5. Запиши вираз словами, уживаючи прийменник до.
70 + 20 = 90
6. Прочитай вірш. Підкресли особові займенники. Визнач і надпиши їх особу.
Дасть мені матуся скибку:
– Хлопчику, гляди!
Ти ж на вулицю гуляти
З хлібом не іди!
Бо упустиш ненароком,
Стопчеш чобітьми,
В буханець отой пахучий
Душу вклали ми.
Л. Компанієць
7. Займенник він зміни за питаннями і запиши.
Кого?
Кому?
Ким?
На кому?
8. Побудуй і запиши за поданою схемою речення так, щоб підмет і другорядний член виражалися займенниками.
III. Збір зошитів.
IV. Підсумок уроку.
– Хто бажає, поставте питання за змістом контрольної роботи.