Множення багатоцифрових чисел на трицифрове
УРОК 104
Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрове
Мета: ознайомити учнів з алгоритмом письмового множення багатоцифрових чисел на трицифрове; опрацювати складання задач на рух; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картки для самостійної роботи, предметні малюнки, креслення.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Самостійна робота
Варіант I | Варіант II |
1. 520 : 70 475 : 90 290 : 30 164 : 50 2. Розв’язати рівняння. 720 Х : 30 = 420 3. Обчислити. 7 020 – 60 53 550 : 90 414 600 : 600 4. Задача. Ширина ділянки прямокутної форми 30 м, а довжина – у 3 рази більша. Знайти площу і периметр ділянки | 1. 580 : 80 295 : 90 490 : 50 133 : 20 2. Розв’язати рівняння. 630 : х = 90 Х : 60 = 530 3. Обчислити. 5 030 – 70 86 580 : 90 38 400 : 800 4. Задача. Довжина ділянки прямокутної форми 120 м, а ширина – у 3 рази менша. Обчислити площу й периметр ділянки |
II. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота
Знайти добуток чисел 3 194 і 46.
2. Пояснення нового матеріалу
Записати множення чисел 4 184 і 37, 4 184 і
3. Первинне закріплення. Вправа № 850 (перший і третій вирази – записати розв’язання на дошці, решта – самостійно)
4. Фізкультхвилинка
5. Вправа № 851 – коментоване розв’язання
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Задача № 852 (коментоване розв’язання по діях)
2. Самостійне розв’язання задачі за поданим виразом (учитель пропонує учневі з високим рівнем знань на дошці зробити креслення до задачі)
3. Самостійна робота розв’язання прикладів № 854 за варіантами (I варіант – перший стовпчик, II варіант – другий стовпчик).
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 855, 856.