Письмове ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа (загальний випадок)
УРОК 95
Тема. Письмове ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа (загальний випадок)
Мета: ознайомити учнів з письмовим діленням багатоцифрових чисел на розрядні; опрацювати задачі на рух тіла; формувати обчислювальні навички.
Обладнання: таблиці для усної лічби, таблиця “Ділення на розрядні числа”, креслення умов задач.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення
1. Лічба за таблицею
Якщо кожне число у прикладі помножити або поділити на те саме число, отримаємо ще один правильний приклад.
2. Виконати ділення з остачею.
3. Завдання для опитування (за варіантами)
Варіант I
За поданим планом ділянки знайти, яку площу окремо відведено для динь, кавунів та кабачків.
Варіант II
За поданим планом ділянки знайти, яку площу окремо відведено для гарбузів, петрушки і квасолі.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота за вправою № 781
2. Ділення круглого багатоцифрового числа на кругле двоцифрове число
Пояснення вчителя.
–
При діленні ми замінили ділене зручними доданками і користувалися правилом ділення суми на число (45 780 : 60 = (42 000 + 3 600 + 180) : 60 = = 42 000 : 60 + 3 600 : 60 + 180 : 60 = 700 + 60 + 3 = 763).
3. Первинне закріплення. Вправа № 784
4. Коментоване розв’язання прикладів № 785 (1), самосійне розв’язання – № 785 (2)
5. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Розв’язання задачі № 782 (вробити креслення на дошці)
2. Задача № 786 (учні з високим і достатнім рівнем знань розв’язують самостійно, решта – під керівництвом учителя)
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 788, 789.