ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета: повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати задачі, порівнювати вирази; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність, навички самоконтролю.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 104, завдання 598; 599)
Завдання 598
– Прочитайте складені вирази і їх значення.
Завдання 599
– Скільки морячків отримав Малюк?
2. Усна лічба
Числа | Знайти | Числа | Знайти |
2 | Добуток | 9 і 2 | Суму |
2 і 8 | Суму | 2 і 7 | Добуток |
8 і 2 | Різницю | 16 і 2 | Частку |
8 і 2 | Частку | 6 і 2 | Різницю |
3. Хвилинка каліграфії із завданням
![]()
– Спишіть числа, які діляться на 2.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення числа 2 і ділення на 2.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 104-105)
Завдання 600. Усне виконання
Учні “ланцюжком” складають і розв’язують приклади.
Завдання 601. Робота в групах
Учні називають пропущені числа і пояснюють, як їх можна знайти.
Завдання 602. Робота в парах
Учні у кожному стовпчику знаходять значення другого виразу, користуючись значенням першого.
Завдання 603. Письмове виконання завдання з коментуванням правил
Завдання 604
Учні “ланцюжком” порівнюють вирази. Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.
– Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак “більше”; знак “менше”.
Завдання 605-606
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.
Завдання 607. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
![]()
Після цього учні працюють самостійно, один учень – за закритою дошкою.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Самостійна робота
1 варіант
1) Розв’язати задачу.
Хазяйка купила 2 пакети картоплі, по 4 кг у кожному, і 5 кг моркви. Скільки кілограмів овочів купила хазяйка?
2) Обчислити.
![]()
3) Вибрати один зі знаків: <, >, =. Заповнити пропуски.
![]()
2 варіант
1) Розв’язати задачу.
Михайлик помістив в альбом подаровані йому марки. На двох сторінках розмістилося по 7 марок, а на третій – 5. Скільки марок подарували Михайлику?
2) Обчислити.
![]()
3) Вибрати один зі знаків: <, >, =. Заповнити пропуски.
![]()
2. Офтальмологічна пауза
3. Розв’язування логічної задачі
Троє поросят Нуф-Нуф, Наф-Наф і Ніф-Ніф сховалися від вовка в будинку. Коли в двері постукали, один з них кинувся відчиняти. Хто з поросят наражався на небезпеку, якщо вони розповіли наступне:
Нуф-Нуф: “Ніф-Ніф не відчиняв, і Наф-Наф не відчиняв”.
Наф-Наф: “Я вважаю, це зробив Нуф-Нуф. Ніф-Ніф цього не міг зробити”.
Ніф-Ніф: “Я знаю, що Наф-Наф не міг цього зробити. Це я хотів відчинити двері”.
Візьміть до уваги, що одне з поросят двічі сказало правду, друге – двічі збрехало, а третє – було правдиве тільки наполовину. (Ніф-Ніф відчинив двері вовкові.)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 105, завдання 608; 609.