ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 4; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 116, завдання 691; 692)

Завдання 691

– Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 692

– Прочитайте складений вираз та його значення.

2. Аналіз самостійної роботи

3. Естафета “Чия команда краща?”

Команди

стають перед своїм стовпчиком колоною, за сигналом перший учасник підбігає, розв’язує приклад, передає крейду другому і так далі.

ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4

4. Гра “Де чий гараж?”

Біля кожного прикладу – малюнок автомобіля з певною відповіддю.

ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4

5. Хвилинка каліграфії

– Запишіть номери гаражів у порядку спадання.

6. Математичний диктант

– Частку чисел 15 і 3 збільшити на 3.

– Суму чисел 8 і 16 поділити на 3.

– Добуток чисел 9 і 2 поділити на 3.

– Добуток чисел 7 і 2 зменшити на 3.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці

ми складемо таблицю множення числа 4.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 116-117)

Завдання 693. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 4 і таблицю множення на 4, читають приклади “ланцюжком” і вибірково. Порівнюють таблиці. Пояснюють, що цікавого помітили.

Завдання 694. Усне виконання завдання

Завдання 695. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 4

Завдання 697. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Учні розв’язують задачу, складаючи вираз.

Завдання 698

Учні складають задачу за розв’язанням.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачами

– На костюм йде 4 м тканини. Скільки тканини потрібно для пошиття восьми костюмів? Як зміниться витрата тканини, якщо зшиють 7 костюмів? 10 костюмів?

– Скільки стільців у шкільному буфеті, якщо біля кожного з восьми столів стоять 4 стільці?

– Виділіть, що відомо в задачі? Що потрібно знайти?

– Школярі для своєї їдальні зібрали 35 кг журавлини, а брусниці – на 8 кг більше. Скільки всього кілограмів ягід зібрали школярі?

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічних задач

– Яку вагу можна зважити гирями 1, 2 і 4 кг на чашкових вагах, якщо гирі можна класти на одну шальку вагів?

Розв’язання можна супроводжувати малюнками.

Відповідь: будь-яка вага від 1 до 7 кг.

– Ми знаємо, що Василько народився з 15 по 18 липня. За скільки запитань ми можемо взнати його день народження, якщо він згоден відповідати на наші запитання тільки “так” або “ні”. Яким може бути перше питання? Розв’язання. Треба визначити одне з 4 чисел. Це робиться у два питання. Відповідь: за 2. Перше питання може бути таким: “Ти народився з 15 по 16 липня”?

– Скільки на 1-му малюнку зображено трикутників, а на 2-му малюнку чотирикутників? (7 трикутників, 6 чотирикутників)

ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 117, завдання 699; 700.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4 - Плани-конспекти уроків по математиці