РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ

Мета: вправляти учнів у розв’язуванні вправ і задач на засвоєння таблиць множення і ділення; повторити вивчений матеріал; розвивати пам’ять, увагу; виховувати почуття товариства.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 124, завдання 760; 761)

Завдання 760

– Прочитайте вирази та їх значення.

Завдання 761

– Прочитайте складену за розв’язанням задачу.

2. Аналіз результатів самостійної роботи, виконання відповідних завдань

3. Усна лічба

1) Гра

“Склади приклад”.

Даються числа 5; 8; 12; 18; 36. Завдання: скласти різні приклади на табличне множення і ділення з цими відповідями.

2) Гра “Крокуй і рахуй”.

Троє учнів змагаються між собою. Вони стають в одну лінію. Учитель стає поряд із першим учнем, вони одночасно роблять перший крок, під час якого учитель говорить, припустимо: “п’ять”. Учень має швидко “налаштуватися” на це число і, роблячи наступні кроки, говорити: “десять, п’ятнадцять, двадцять” і т. п. на кожен крок по числу. Учитель йде з ним у ногу, не даючи уповільнити крок. Як тільки учень сказав неправильне число, вони відразу

зупиняються, до кінця гри сходити з цього місця не можна.

Те саме виконують інші гравці по черзі. Перемагає той, хто зупиниться далі.

4. Усне розв’язування задач

1) Михайлик знайшов 7 білих грибів, а маслюків – у 3 рази більше. Скільки маслюків знайшов Михайлик?

2) Оленка знайшла 7 білих грибів, а маслюків – на 3 більше. Скільки маслюків знайшла Оленка?

3) У перший день доярка надоїла 18 л молока, у другий день – в 2 рази менше, ніж у перший, а в третій день – на 2 л менше, ніж у другий. Скільки літрів молока надоїла доярка в третій день?

5. Хвилинка каліграфії

– Запишіть числа, названі в грі “Крокуй і рахуй”.

6. Математичний диктант

– Добуток чисел 2 і 5 збільшити на 50.

– Добуток чисел 5 і 9 зменшити на 18.

– Частку чисел 30 і 5 збільшити на 12.

– Знайти третину числа 21.

– Знайти половину числа 18.

– Число 6 збільшити в 5 разів.

– Число 32 зменшити в 4 рази.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми підготуємося до контрольної роботи.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 124-125)

Завдання 762. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають записані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 763

Учні знаходять приклади, що містять помилку. Розв’язують їх правильно. Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

Завдання 764. Самодиктант

– Знайди частку чисел 35 і 5.

– Від добутку чисел 4 і 8 відніми 2.

– Суму чисел 18 і 12 зменш у 5 разів.

– Різницю чисел 40 і 8 зменш у 4 рази.

Самостійне виконання завдання. Один учень працює за закритою дошкою.

Завдання 765. Письмове виконання завдання з коментуванням

Завдання 766. Робота в парах

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 767

Учні креслять у зошиті квадрат зі стороною 5 см. Учень біля дошки пояснює, як знайти його периметр.

Завдання 768

На дошці креслиться поданий малюнок.

– Скільки прямокутників на малюнку? (8) А квадратів? (2)

Завдання 769

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (додаток)

1. Розв’язування задачі з поясненням

В авторемонтній майстерні працювали 21 слюсар, а механіків – у 7 разів менше. Скільки всього робітників працювало в майстерні?

– Чи можна відразу відповісти на питання задачі? Чому? Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому? Якою дією дамо відповідь на питання задачі? Чому?

2. Розв’язування задачі із взаємоперевіркою

Було – 20 прикл.

Розв’язав – по 4 прикл. 2 стовп.

Залишилося – ?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 770.

Троє клоунів – Тім, Рудий та Соня – живуть в одному під’їзді на різних поверхах: п’ятому, сьомому, восьмому. Тім живе не нижче, а Рудий не вище за Соню. Хто з клоунів на якому поверсі живе? (Тім – на восьмому, Соня – на сьомому, Рудий – на п’ятому.)

2) На змаганнях із гандболу гравці однієї команди набрали 21 очко, що у 3 рази більше, ніж інша. Яким був рахунок у грі? (21 : 7)

3) У зайців, які гралися на галявині, 18 вух. 4 зайці заховалися. Скільки зайців залишилося на галявині? (18 : 2 = 9; 9 – 4 = 5)

4) Три білочки збирали горіхи. Перша зібрала 6 горішків, друга – 5, а третя – лише один. Але білочки поділили всі горішки порівну. Скільки горіхів віддала третій білочці перша і скільки – друга? (Перша – 2, друга – 1)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 125, завдання 771; 772.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ - Плани-конспекти уроків по математиці