Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні “Цвіт землі” О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. “Дитячий куточок”

6 КЛАС

Тема 2. Я і музика

Урок 27

Тема уроку. Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні “Цвіт землі” О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. “Дитячий куточок”

Мета уроку: формувати у дітей уміння і навички сольфеджування вправи у шестидольному розмірі; розвивати ладо-тональний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: нотний текст пісні, магнітофон.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми уроку.

3.

Пояснення нового матеріалу.

II. Розспівування.

– Діти, що таке розмір?

– Які розміри бувають?

(Дводольні, тридольні, чотиридольні).

Сьогодні ми познайомимось з шестидольним розміром, який утворюється від поєднання двох простих:

3/8 + 3/8 = 6/8

У кожному такті є шість долей: перша сильна, четверта – відносно сильна, а решта долей – слабкі. Тривалість кожної долі вимірюється восьмою нотою. Переконаємось на ритмічній вправі, проплескавши її.

Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні Цвіт землі О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. Дитячий куточок

А тепер просольфеджуємо уривок знайомої пісні М. Глінки “Не щебечи, соловейку”, тактуючи у розмірі 6/8.

src="/files1/image151_47.jpg" class=""/>

III. Розучування пісні “Цвіт землі”.

Цю пісню О. Злотника розучую за нотним текстом, але спочатку варто проілюструвати пісню на усіх куплетах і дати дітям завдання визначити основну ідею змісту слів пісні.

Цвіт землі

Слова М. Сингаївського

Музика О. Злотника

Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні Цвіт землі О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. Дитячий куточок

Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні Цвіт землі О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. Дитячий куточок

В саду вишневім залюбки

Вінки сплітає дітвора.

Синиці, ластівки, шпаки,

Синиці, ластівки, шпаки

Летять до кожного двора. Двічі

І лине скрізь пташиний грай –

Моя квітуча сторона.

Цвіте земля, цвіте мій край,

Цвіте земля, цвіте мій край.

І в серці кожного весна. Двічі

2. Характеристика нотного тексту пісні:

– Який розмір пісні?

– Які тривалості нот зустрічаються?

– Що таке затакт?

3. Розучую пісню по фразах, настройка у тональності, звертаю увагу на чистоту інтонування, дикцію, а також на дотримання правильного ритму на словах “і затопили береги, і затопили береги”.

IV. Слухання музики.

1. Бесіда.

Ви знаєте, діти, що композитори творять музику і під враженням певних життєвих ситуацій, спостережень. Для прикладу можна назвати музику французького композитора – імпресіоніста Клода Дебюсі, творчість якого багатопланова і різножанрова. (Імпресьйон з французької означає “враження”). Композиторам-імпресіоністам характерно було загострене почуття музичного тембру. Художники цього напрямку любили колір, а композитори – колорит звучання. Найбільш популярною є симфонічна і фортепіанна музика. В ній композитор створив самобутній стиль та нові прийоми виконання на фортепіано: досконала техніка, нові штрихи.

Один із таких творів ми сьогодні послухаємо. Це “Дитячий куточок”, який він присвятив своїй доньці. Пам’ятаєте у П. Чайковського є “Дитячий альбом”, який він присвятив племінникам.

2. Діти слухають твір і характеризують його.

Етюд – це п’єса для розвитку виконавської техніки.

V. Підсумок уроку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні “Цвіт землі” О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. “Дитячий куточок” - Плани-конспекти уроків по музиці
« 
 »