Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання
Урок 33
Тема. Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання
Мета: розширити уявлення учнів про речення, ознайомити зі спонукальними реченнями, їх характерними ознаками, формами спонукання, розділовими знаками в кінці спонукальних речень; формувати самостійність у роботі; виховувати культуру пішохода.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 143)
Перевірка – індивідуальне опитування.
–
Восени у лісі дуже красиво.
Яка сьогодні погода?
Сину, прибери на столі.
2. Хвилинка чистопису
Зу Пі Зупинися! Почекай!
– Поширте речення. (Миколо, зупинися біля двору! Почекай, Павлику, своїх однокласників!)
III. Повідомлення теми й мети уроку
– Яке з написаних речень ми розглянемо сьогодні?
– Дійсно, ми будемо сьогодні розглядати речення, у яких висловлюються прохання, заклики, запрошення чи накази.
IV. Робота над вивченням нового матеріалу
1. Самостійна робота з правилом
– Прочитайте правила на с. 70 і 71.
– З якими реченнями ви
– Що про них дізналися?
– Прочитайте з дошки спонукальне речення.
– Як ви це визначили?
– Які форми спонукання ви знаєте? Прочитайте з правила.
– Яка форма спонукання використана в цьому реченні?
– Який знак можна поставити в кінці речення?
– Наведіть приклади спонукальних речень.
2. Робота в парах (вправа 144)
Перевірка – опитування пари.
V. Закріплення та систематизація знань
1. Диференційоване завдання
Учні з високою швидкістю письма – вправа 145 (списати загадку). Учні зі слабкішою підготовкою – вправа 146.
Перевірка – індивідуальне опитування.
– Чого нас навчає ця загадка?
– А для чого необхідно дотримуватись правил дорожнього руху?
2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
– Ще раз правила дорожнього руху ви повторите вдома під час виконання вправи 148.
– Прочитайте завдання. Розкажіть, що ви будете робити.
3. Самостійна робота (вправа 147)
Перевірка – фронтальне опитування.
VI. Підсумок уроку
– З чим ви сьогодні ознайомились?
– Що ви дізналися про спонукальні речення?
– Наведіть приклади спонукальних речень.
VII. Домашнє завдання
Правила, c. 70-71, вправа 148.