Відмінкові форми окремих числівників

ЧИСЛІВНИК

Відмінкові форми окремих числівників

262. Прочитайте текст.

Верблюди мають довжину понад 2 метри. Дорослий верблюд важить 700 кілограмів. Та його маса залежить від того, коли він останній раз пив воду.

Верблюди відкладають до 45 кілограмів жиру у своїх горбах. Це дає їм змогу отримувати за необхідності майже 50 літрів води. Коли верблюд довго не п’є, він худне й горб його стискається. Але варто йому знайти воду, він випиває за 10 хвилин 90 літрів і швидко набуває свого звичного вигляду. Живуть верблюди в середньому до 60-70 років

(З “Дитячої енциклопедії”).

Відмінкові форми окремих числівників

Випишіть із тексту словосполучення іменників із залежними від них числівниками. Запишіть числівники словами, поставте до них питання.

263. Прочитайте словосполучення, розкриваючи дужки.

5 (олівець), 8 (зошит), 20 (курча), З (стіл), 60 (лист), 11 (стілець), 20 (яблуко), 24 (ящик), 70 (кілограм), 500 (дерево).

Відмінкові форми окремих числівників

– Спишіть словосполучення за зразком, запишіть числівники словами.

Зразок: п’ять олівців, п’ятсот кілограмів.

264. Прочитайте текст.

Паць вийшов із будинку за п’ять хвилин до восьмої години й уже о дванадцятій

хвилині на дев’яту був у школі. Вінні-Пух прийшов до школи о двадцять п’ятій хвилині на дев’яту годину, хоч йому потрібно було йти на десять хвилин менше, ніж Пацю. О котрій годині Вінні-Пух вийшов із дому? (З посібника “Планета міркувань”).

Відмінкові форми окремих числівників

– Спишіть словосполучення з числівниками, що відповідають на питання о котрій годині? Відшукайте на малюнку годинники, які показують, коли Паць і Вінні-Пух прийшли до школи.

265. Прочитайте текст.

У першій квартирі Великого Мурашника жили 2 мурашки, у другій – 14 мурашок, у третій – 26 мурашок. Мурашки поселяються за певним правилом. Скільки мурашок, на вашу думку, живе в п’ятій квартирі? Який номер квартири, де живуть 74 мурашки? Усі вони розпочинають роботу о четвертій годині ранку (3 посібника “Планета міркувань”).

– Спишіть задачу, замінюючи цифри словами. Підкресліть словосполучення з числівником, що відповідає на питання о котрій годині?

– Змініть форми виділених числівників, щоб вони відповідали на питання котрої? котрою?(на) котрій?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Відмінкові форми окремих числівників - Українська мова