ЯКЕ ЗНАЧЕННЯ ВОДИ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ

Мета: розширити уявлення учнів про значення води в житті людини; розвивати мовлення, мислення; навчати економно використовувати воду.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– Які правила “товаришування” з картою ви знаєте?

– Покажіть на карті північ, південь, схід і захід.

– Назвіть і покажіть океани.

– Покажіть на карті моря нашої країни.

– Що вивчає наука географія?

– Розкажіть історію “Про що розповіла географічна карта?”.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ

УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про використання води людиною.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 18-19)

– Пригадайте! Які водойми є у вашому краї? Звідки надходить вода у ваше помешкання?

Робота в парі

– Розгляньте колаж на с. 18.

– Складіть розповіді про використання води.

– Про що нагадав Карасик Золотенко?

– За день людина випиває майже два літри води. Близько 300 літрів витрачає на різні потреби: прання, миття посуду, купання, приготування їжі та інше. Без води неможливе життя. Тіло дорослої людини майже на три чверті складається з води.

Вода

необхідна людині також для підтримання чистоти в оселях, громадських будівлях, на вулицях. Вода переносить тепло по трубах і обігріває повітря в будинках, де живуть і працюють люди. Багато культурних рослин потребують додаткового поливу.

Жодне виробництво не обходиться без води. По воді перевозять пасажирів і вантажі. У водоймах розводять рибу і водоплавних птахів. Заводи і фабрики використовують воду для виготовлення різних речей і речовин (гуми, цукру тощо).

– Розгляньте діаграму на с. 19. Дослідіть разом із дорослими, скільки води витрачає ваша родина на добу. На що ви використовуєте воду?

Робота в парі

– Поділіться спогадами про те, де ви провели літні канікули. Які водойми знаходилися поблизу? Чи були вони забрудненими?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота в групі

– Складіть розповіді про використання води.

– Воду широко використовують у побуті і на виробництві. З кожним роком зростає кількість забрудненої води. Вода – це джерело життя на Землі, тому до неї потрібно ставитися дбайливо.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Прочитайте висновки на с. 19.

– Як використовують воду у вашій сім’ї?

– Що означає “економне використання води”?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 18-19.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЯКЕ ЗНАЧЕННЯ ВОДИ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ - Плани-конспекти уроків по натурології