Правопис закінчень іменників у родовому відмінку множини
Урок 44
Тема. Правопис закінчень іменників у родовому відмінку множини
Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині, формувати вміння і навички правильного вживання іменників у родовому відмінку множини; розвивати мовні вміння, швидкість письма; виховувати самостійність, вміння самостійно організувати навчальну діяльність.
ХІД УРОКУ
I. Перевірка домашнього завдання
Робота з вправою 176.
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання
Списування на швидкість.
Вчитель визначає час списування
Промінь лягає на трави,
Лукам навіє тепла.
Осінь стрічки золотаві
В коси дерев заплела.
– Знайдіть іменники у множині. Визначте їх відмінки.
– Форма якого відмінка множини має нульове закінчення?
III. Оголошення теми й мети уроку
– Але іменники у родовому відмінку множини мають нульове закінчення. А ось на сьогоднішньому уроці дізнаємось, які існують закінчення в іменників множини.
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
1. Пошукова робота у парах (вправа 177)
– Які закінчення можуть мати іменники у родовому відмінку множини?
2. Удосконалення навичок правильного використання іменників (вправа 178)
– Виберіть п’ять іменників, які ви хотіли б змінювати. Запишіть їх. Двоє учнів працюють біля дошки, опрацьовуючи по п’ять іменників. Звірте свою роботу із написаним на дошці. Які зауваження у вас є?
Зверніть увагу, що в українській мові слово пальто змінюється.
V. Закріплення та систематизація знань
1. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
2. Самостійне виконання вправи 179
VI. Підсумок уроку
1. Гра “Я – тобі, ти – мені”
– Поверніть мені іменник у родовому відмінку.
Столи, радості, машини, гаї, озера, коні, луги, сім’ї, шахи, моря.
2. Бесіда
– Що ми сьогодні вчились робити?
– Які закінчення можуть мати іменники в родовому відмінку множини?
VII. Домашнє завдання
Правило на с. 88; вправа 180; повторити словникові слова.