Угоди компенсаційні на комерційній основі

Угоди компенсаційні на комерційній основі – угоди, в яких поставка і зустрічна поставка товарів здійснюються на підставі одного контракту купівлі-продажу або аналогічного контракту з додатком щодо домовленостей про зустрічні чи авансові закупівлі протягом певного періоду з метою уникнення переказування іноземної валюти шляхом використання клірингової форми розрахунку. Такі угоди укладають здебільшого на короткі і середні терміни. Перші з них включають угоди з частковою та повною компенсацією, а також тристоронні компенсаційні угоди

(передбачають зустрічну поставку товарів у третю країну і розрахунок отримувача товарів з експортером). Зустрічні закупівлі базуються на двох і більше контрактах (див. Зустрічні закупівлі). Авансові закупівлі передбачають зобов’язання експортера закупити товари у фірми-імпортера в обмін на її зобов’язання придбати пізніше товари на еквівалентну суму в експортера.

Угруповання міжнародні банківські – наймогутніші об’єднання транснаціональних банків розвинених країн світу. Виникли наприкінці 60-х-на початку 70-х XX ст. До них належать СФЄ, АБЄКОР, “Інтер-Альфа” та ін.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Угоди компенсаційні на комерційній основі - Економічний словник